APK Dosyası Açılmıyor Android Hatası ve Çözümü %100

02.03.2023
38
Okuma Süresi: 5 dakika
A+
A-
APK Dosyası Açılmıyor Android Hatası ve Çözümü %100
REKLAM ALANI

APK Dosyası Açılmıyor Android hatası ve çözümü, bazen bu tür sorunlarla karşı karşıya kalabiliriz. Zamanla Google Play üzerinden değil herhangi bir yerden .apk dosyasını yükleme çalışırız ve karşımıza apk dosyası açılamıyor / android paket açılamadı, android uygulama yüklenemedi gibi hatalar gelebilir.

Önce apk dosyasını indirdiğimiz yerin güvenilir olduğunu biliyorsak ve bu şekildeki uygulamaların telefonunuz için nasıl bir risk taşıyacağını biliyor olmalısınız. Güvenilmeyen kaynaklardan yükleyeceğiniz apk dosyaları telefonunuza zarar verebilir ancak yine de yüklemenin bir çözümü mevcut. Genelde bilinmeyen kaynaklardan oyun indirenler apk dosyası açılmıyor android hatası almaktalar. Siz yine de her şeyi bilerek dosyayı telefonunuza yüklemeye karar verdiyseniz size belirteceğim adımlar sayesinde kolaylıkla bu hatayı çözebilirsiniz.

İlk önce böyle bir sorunla karşılaştığımızda aklımıza ilk gelen indirdiğimiz dosyanın bir şekilde bozuk olması yada bir şekilde zarar görmüş olması olağandır. Bu sorun indirdiğiniz yerden kaynaklı olmakla birlikte bazen indirirken de meydana gelebiliyor. O yüzden apk dosyası açılmıyor hatasını almaya devam ediyorsak aynı uygulamayı başka bir siteden indirip kurmayı deneyebilirsiniz. Bir dikkat etmemiz gereken konulardan biri de muhtemelen uygulama ZIP ya da RAR gibi sıkıştırılmış arşiv formatında geliyor olabilir. Böyle hallerde bazen arşiv içinde olan dosyalar hasarlı olabiliyor ve orjinal apk dosyasına ulaşmamız gerekebilir.

Son olarak, şu şekilde bir hatırlatma daha yapmak isterim telefonunuzda veya tabletinizde uygulamayı kurabilmeniz için yeterli alan olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Örneğin 10 MB boyutunda bir uygulamayı cihazınıza kurmak için en azından dosya boyutunun iki ya da belki üç katı boş alana ihtiyacınız var demektir.

APK Dosyası Açılmıyor Android Hatası ve Çözümü

APK Dosyası Açılmıyor Android Hatası ve Çözümü

Yukarıdaki işlemleri yapmanıza rağmen hala bir sonuç almadıysanız hemen aşağıdaki adımları takip edin:

  • Uygulamanın daha önce eski bir versiyonu telefonunuzda hala yüklü halde bulunuyor olabilir bu yüzden eski sürümü varsa önce onu kaldırın. Eski sürümü kaldırmak için telefonunuzun Ayarlar / Uygulamalar kısmından rahatça kaldırabilirsiniz.
  • Telefonunuzda SD bellek kullanıyorsanız bunu çıkartın ve yüklerken hata ile karşılaştığınız uygulamayı tekrar yüklemeyi deneyin.
  • Telefonunuzun Ayarlar / Uygulamalar kısmına girin, burada Google Play Store, Google Play Hizmetleri, İndirme Yöneticisi uygulamalarını bulup her birinin verilerini ve önbelleklerini temizleyin. İşlem bitince telefonunuzu yeniden başlatmanız daha sağlıklı olacaktır.
  • Yukarıdaki maddelerin hepsini denediniz ve hala bir çözüm alamadıysanız apk dosyası açılmıyor hatası için son çare cihazın bataryasını çıkartın ve bir iki dakika bekleyin sonra tekrar takıp cihazınızı açın. Telefonunuz açıldıktan sonra hata aldığınız apk dosyasını tekrar yüklemeyi deneyin.

Sonuç olarak Android yazılımı bir çok çeşit ve donanım içeren akıllı bir işletim sistemidir. Dolayısıyla bazen her uygulamaya veya oyun her cihazda çalışmayabiliyor. Bu durumu, yükleyeceğiniz uygulamanın gereksinim duyduğu Android sürümü, cihazın ekran çözünürlüğü, cihazınızdaki (Ram) bellek miktarı gibi birçok sayıda faktör nedeniyle etkilenebilir. Arkadaşlar size verdiğim tüm yöntemleri denediğiniz halde hala apk dosyası açılmıyor hatası alıyor ve yüklenmiyorsa bırakın o uygulamayı yüklemeyin! Böylesi cihazınız için daha iyidir.

Sitemizdeki diğer sorun çözümleri için nasıl yapılır kategorimizi ziyaret edebilirsiniz ya da Android oyun indirmek için hemen ana sayfamıza giriş yapabilirsiniz.

 

Arkadaşlarınızla Paylaşın:
REKLAM ALANI
Android oyunlar ve uygulamaları çok seven, ücretsiz android apk indirmek isteyenler için yepyeni bir site hazırlamaya çalışan biriyim.
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.